Lankytinos vietos

Siaurukas

Siaurasis geležinkelis

Siaurasis geležinkelis – Europos techninio paveldo dalis. Atnaujintoje ir sutvarkytoje siaurojo geležinkelio stotyje galima apžiūrėti geležinkelių istorijai skirtą parodą, pamatyti anglimis kūrenamą garvežį „Kukušką“, pasivažinėti motodrezina. Iš anksto galima užsisakyti siaurojo traukinio reisą maršrutu Panevėžys – Anykščiai.

Traukinukas (motodrezina) važiuoja, kai susirenka ne mažesnė kaip 10 keleivių grupė.

 

Arklio muziejus

Arklio muziejus

Muziejus įkurtas 1978 m. Lietuvos žemės ūkio akademijos profesoriaus P. Vasinausko iniciatyva. Čia galima susipažinti su arklininkystės istorija, apžiūrėti filatelijos parodą, kalvystės įrankius, pamatyti iš visos Lietuvos surinktus vežimus, lineikas, bričkas, ratus, arklus – susipažinti su lietuvišku kaimu. Norintys gali pajodinėti žirgais, pasivažinėti karieta po Niūronių kaimą.

 

 

Puntuko akmuo

Puntuko akmuo – antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, stūkso 6 km į pietus nuo Anykščių, Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Šventosios. Tai gamtos, mitologijos ir istorijos paminklas, geologiniu gamtos paminklu paskelbtas 2000 m.

 

 

 

Biliųno kapas

J.Biliūno kapas

Beveik 90 laiptelių lipant į statų kalną aplankyti Jono Biliūno kapą. Laimės žiburiu vadinamas rašytojui skirtas paminklas ant Liudiškių kalvos Anykščiuose traukia ne tik vietos gyventojus, bet ir
miesto svečius.

 

 

 

Vandens pramogos

Pats didžiausias ir gražiausias Anykščių rajono ežeras – Rubikiai, kuriame yra net 16 salų. Poilsiautojai čia gali pasiirstyti valtele, paiškylauti, paplaukioti vandens dviračiu, buriuoti.

Aktyvioms pramogoms ir poilsiui skirtas Nevėžos ežeras. Tai 175 ha ploto 4  km ilgio ežeras. Jame galima paplaukioti vandens slidėmis, pakilti virš ežero valties traukiamu parašiutu.

 

Plaukimo baseinas

25 m ilgio plaukimo baseinas, kuriame vyksta plaukimo varžybos. Baseine galite lankytis su visa šeima.

 

 

 

 

Pėsčiųjų ir dviračių takai

· Pėsčiųjų takas nusitiesęs palei Šventosios upę.

  Maršrutas Anykščiai – Puntuko akmuo (5 km).· Dviračių takas Anykščiai – Puntuko akmuo (5 km) Anykščių šilelyje.

· Dviračių takas Anykščiai – Elmininkai.

 

 

Žiemos pramogos
Anykščiuose, ant Kalitos kalno, veikia kalnų slidinėjimo trasa. Šios trasos ilgis 180 m, aukščio skirtumas 40 m. Taip pat galima slidinėti lygumų trasose prie Liudiškių piliakalnio ir Anykščių šilelyje.

 

 

 

Anykščių vyno degustacijos

Besidomintys vyno gamybos tradicijomis Lietuvoje, kviečiami aplankyti AB „Anykščių vynas“. Vyno darykla siūlo programą „Vyno kelias Lietuvoje“. Tai galimybė apžiūrėti didžiausią vyno įmonę Baltijos šalyse, susipažinti su vyno gamybos paslaptimis bei dalyvauti degustacijose. Degustuojami gėrimai pasirenkami iš kelių siūlomų meniu, į kuriuos įtraukti ne tik vynai, bet ir kiti įmonėje gaminami gėrimai.