Istorija

Anykštėnai jau kelis šimtmečius atmintyje saugo legendą apie garsiausią, šiuose kraštuose gyvenusią Nykščių giminę. Jos atstovas – bajoras Nykštys rašytiniuose šaltiniuose minimas, kaip narsiai nuo priešų gimtąjį kraštą gynęs didvyris. Užtat ir tos giminės vardas – Nykščiai – miestui pritapęs ir čia pasilikęs.

Vienuolis-Žukauskas rašė apie bajorų gyvenimą ir jų didybės laikus: „Ten, kur šiandien Šventosios ir Anykštos trikampyje įsikūręs Anykščių miestelis, pačioje aukštojoje vietoje, ant KALITOS KALNO, kadaise buvo didelis bajoro Nykščio dvaras, o netoliese kalnuose – jo saugoma pilis Voruta.“

Kaip minima rašytiniuose šaltiniuose, Vorutos pilis buvo patraukli, bet neįveikiama priešams. Ją narsiai gynė valdovai ir iš visų pusių saugojo motulė gamta. „Bet kaip viskas čia žemėje praeina ir pasibaigia, taip praėjo ir pasibaigė ir Vorutos valdovo, bajoro Nykščio, giminė, jos garbė ir galybė.“ – rašė Vienuolis-Žukauskas.

Praėjus šimtmečiams nuo didingiausių bajoro Nykščio laikų, valdovo vardas nėra pamirštas, o skamba kiekvieną kartą minint gamtos žaluma apsuptus Anykščius ir juose įsikūrūsį, Lietuvos istoriją menantį Aukštaitijos viešbutį „Nykščio namai & SPA“. 

Tęsti užsakymą

This site is registered on wpml.org as a development site.